CIMAFUNK

jest jest kolejnym zespołem, który wystąpi na naszej scenie. Nazwa zespołu odnosi się do dziedzictwa wokalisty jako „Cimarrón”, Afrykanów, którzy stawiali opór i unikali niewolnictwa, a także istoty jego muzyki, która ma na celu ucieczkę od dobrze znanych ścieżek poprzez zabawę rytmami. Zespół pojawił się z zestawem Funk and Pop, który miesza covery, oryginalne piosenki, ale także ma najnowsze własnego autorstwa piosenki. Jego inspiracja wzrasta z eklektycznego panelu czarnej muzyki.
Artysta na pewno zarazi Was swoją energią na scenie!


Orishas

afro-kubański popularny w Hiszpanii, na Kubie oraz we Francji zespół hip-hopowy. Założony przez Yotuela i Ruzzo, dwóch kubańczyków, którzy emigrowali z Hawany do Paryża. Tam włączyli się do teamu Roldan i Flaco-Pro (który uczestniczył tylko w nagraniach pierwszej płyty "A lo cubano").

Od 1999 roku grupa występowała pod szyldem "Orishas", łącząc rap i muzykę kubańską.


Nazwa „Orishas” odnosi się do zestawu bóstw czczonych w afrykańskich religiach w obu Amerykach, takich jak Santería na Kubie i Candomblé w Brazylii, wynikających z przeniesienia niewolników Joruba. Każda z tych orish reprezentuje naturalny element (np. ocean lub liście) i wykazują cechy ludzkie (takie jak macierzyństwo lub miłość).DESCEMER BUENO

Piosenkarz i autor tekstów, muzyk i producent to słowa często używane do opisania tego geniuszu muzyki współczesnej, bez wątpienia uważany za jednego z najlepszych „eksportów” muzyki Kubańskiej w ostatnich dwóch dekadach. Utwory Descemer Bueno wielokrotnie znalazły się w pierwszej 10 w Hot Latin Track Billboard.
Współpracował z Romeo Santosem, Juanem Luisem Guerrą, Rosario, Jorge Villamizarem, Ricky Martinem, Gilberto Santa Rosa, Estopą, Samo (Camila), Thalią, Melendi, Pitbull, Wisin & Yandel.
Kilka ich wspólnych piosenek zdobyło pierwsze miejsca na listach przebojów.

Do jego największych przebojów należą utwory „Loco”, „Lloro Por Ti”, „No Me Digas que No”, „El Perdedor”, „Súbeme la Radio” i megahit „Bailando” (ponad 2 miliardy odsłon w YouTube).

 

Grupo Extra

jest naszym drugim zespołem, który wystąpi na scenie podczas Festivalu El Mundo De Latino.
Ci mężczyźni urzekli swoich fanów muzyką jaką grają. Ich wspaniałe, miłe głosy wpadają w ucho i zapadają w pamięci bez odwrotu. Kto już raz się wczuje w ich rytm, nie może powstrzymać się od tańca.

The movie Grupo Extra PromopngRey Ceballo & Tripulacion Cubana

Wyjątkowa osobowość i wyjątkowa grupa w świecie muzyki latino. On grał z Azucar Negra i Sierra Maestra a dzisiaj w Polsce i w Europie tworzą wyjątkową orkiestrę. Rey wraz ze swoim wspaniałym zespołem zagoszczą na Festiwalu „El Mundo De Latino”
Posłuchajcie koniecznie bo to przepiękne rytmy i cudowna muzyka.Samuel Nascimento

 jest aktorem, piosenkarzem i brazylijskim tancerzem. Znany jest z grania w serii Violetta na Disney Channel.

Najpierw zaczął śpiewać w wieku młodzieńczym z przyjaciółmi w kościele, do którego uczęszczał wraz z rodziną. Brał udział w kilku zespołach, w których śpiewał, tańczył i grał. Brał udział w High School Musical. 

Gospodarzem w strefie kempingowej będzie Samuel Rodriguez Latynoski Wodzirej